Среда, 17 Октомври 2018

  • Facebook: famamk
  • FeedBurner: fama/rss
  • Twitter: famamk


ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на обраќањето на Столтенберг во Собранието

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата.

Од таму велат дека тие биле и ќе останат со политиките кон ЕУ и НАТО, но за целосно враќање во собранието ќе се изјаснат дополнително.